Close

آوریل 14, 2020

سواد رسانه ای، کرونا و مسئولیت اجتماعی بعضی از برندها!

بعضی وقت ها یه کمپین، ایده یا آگهی می بینی که با خودت می گی “لعنتی! چه جوری به این فکر و ایده رسیدی!” ازبس که عالی و درست و به جا و خلاقانه است! بعضی وقت ها هم با خودت فکر می کنی چه جوری بعضی از برندها به بعضی از ایده ها نمی رسن و نرسیدن! خب استعدادها متفاوته، بعضی ها نبوغ خاصی در دیدن فرصت ها دارن و بعضی ها در ندیدنش! مثل همه برندهای ایرانی مرتبط با فضای مجازی به خصوص به خصوص به خصوص ارائه دهندگان خدمات شبکه دیتای موبایل یا غیرموبایل.

در شرایط پیش از کرونا هم عدم وجود و فقر سواد رسانه ای در جامعه ما، عین بولدوزر افتاده بود به جون پول و اعصاب و روان و وقت و بهره وری ملت، در دوران کرونا که خسارت های جانی هم بوجود آورد، مثل شایعه مصرف الکل برای از بین بردن کرونا و افزایش بازار مصرف الکل و سواستفاده یه عده بی وجدان و فروش الکل صنعتی به جای الکل طبی به مردم و مرگ ها و کورشدن ها و سایر صدماتی که هنوز هم ادامه داره.

اگه علاوه بر موبایل و اینترنت، فرهنگ و سواد استفاده از این امکانات رو هم وارد کرده بودیم، الان نه تنها شاهد این اتفاقات تلخ نبودیم، که خیلی بهتر دوران کرونا رو مدیریت کرده بودیم.

این که برندهای بزرگ و مرتبط و ثروتمندی مثل همراه اول و ایرانسل و… هنوز این فرصت رو برای انجام مسئولیت اجتماعی و ارتقا برند و کمک به جامعه ندیدن و انتخاب نکردن تنها دلیلی که می تونه داشته باشه اینه که خود مدیران شون هم سواد رسانه ای ندارن و الان نشستن به جای خبرهای درست، شایعات و اخبار زندگی سلبریتی ها و گفته های فلان دکتر ناشناس رو از این کانال به اون گروه می فرستن.

امیدوارم این متن رو بخونن، بهشون بر بخوره و هرچند دیر ولی از امکانات شون برای آموزش سواد رسانه ای به مخاطبان شون استفاده کنن؛ مسئولیت اجتماعی اونها و خطراتی که الان جامعه رو تهدید می کنه در حدی نیست که بخوام با شوخی و خنده سروته قضیه رو هم بیارم و محافظه کاری کنم که یه وقت خدای نکرده ناراحت نشن! جان آدم ها و از هم پاشیدن زندگی ها و سوگ مردم چیزی نیست که بشه بر سرش معامله کرد.

One Comment on “سواد رسانه ای، کرونا و مسئولیت اجتماعی بعضی از برندها!

وحید ابراهیمی
آوریل 14, 2020 at 7:33 ب.ظ

دقیقا 👌👏

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *