Close

ژانویه 11, 2018

بانک خاورمیانه و توسعه پایدار

در یک سال اخیر، بانک خاورمیانه طرح هایی رو با هدف حمایت از محیط زیست و در جهت برخی از اهداف توسعه پایدار در کانال خود منتشر کرده – گیف ارائه شده در بالا – پیام های درست، عکس های خوب و گرافیک تمیز؛ چنین رفتاری از سوی یک بانک خیلی خوبه و می تونه روی برندش تاثیر مثبتی بزاره و امیدوارم که همین دیدگاه ها در برندینگ داخلی و سیستم کاری بانک هم وجود داشته باشه؛ درواقع این رفتار توقع های فراوانی رو به وجود میاره که بانک خاورمیانه باید در عمل بتونه پاسخ گوی این توقعات باشه؛ برای مثال:

1- اگه قراره بانک خاورمیانه به پروژه ای تسهیلات بده یا در پروژه ای حضور و مشارکت داشته باشه، تمام مسائل مربوط به حقوق بشر و محیط زیست در طرح توجیهی بررسی شده باشه و اجرا و بهره برداری پروژه مشکلی برای انسان ها و محیط زیست بوجود نیاره.

2- در شعبه ها و دفاتر بانک خاورمیانه به هیچ وجه اتلاف آب، انرژی، زمان، کاغذ و سایر اقلام مصرفی و البته اعصاب مشتری نباید وجود داشته باشه، چه به دلیل رفتار اشتباه پرسنل چه مشکلات فنی؛ و چه بهتر که به بازیافت کاغذ اهمیت ویژه ای بده.

3- از برخی  سمن ها* و رویدادهای محیط زیستی و اجتماعی حمایت کنه؛ حتا به به شکل ثابت اسپانسور بعضی از گروه ها و فعالیت ها بشه.

4- خدمات امن مبتنی بر وب رو تا حدی توسعه بده که نیاز مشتریان به حضور در شعبه و سفرهای شهری به حداقل برسه.

5- برای پرسنل کلاس و کارگاه های آموزشی درباره اهداف هزاره بزاره و اینقدر در این زمینه سرمایه گذاری کنه که تک تک پرسنل بانک خاورمیانه، تبدیل به یک آموزشگر محیط زیست برای خانواده و اطرافیانش بشه.

از صمیم قلب آرزو می کنم بانک خاورمیانه در درون و بیرون، یک فعال جدی و پیگیر حقوق محیط زیست و انسان ها باشه و حامی و توسعه دهنده کسب و کارهای نوین و همخوان با اهداف هزاره.

 

 

* سمن: سازمان مردم نهاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *